top of page
Doctor hand drawing lines on woman breast, breast implant surgery concept..jpg

Meme Estetiği

En İyi Görüntünüze Kavuşun

Genetik ya da doğal sebeplerle istemediği meme şekline sahip olan kişilerin başvurduğu yöntemlerdir. Meme büyütme, küçültme veya dikleştirme operasyonları ile hastalarımıza yardımcı olmaktayız.

Image by philippe spitalier

Meme Büyütme

Meme büyüklüğünün herkes için standart bir oranı olmamakla beraber, memelerinin küçük olduğunu düşünen ya da dolgunluğunu ve şeklini beğenmeyen hastalar için silikon protez ile meme büyütme ve şekillendirme işlemleri uygulanmaktadır.

breast-reduction-surgery.jpeg

Meme Küçültme

Meme küçültme ameliyatı, memedeki fazla cilt, yağ ve gland dokusunun uzaklaştırılarak memenin vücuda uygun boyuta getirilmesidir. Ameliyatta aynı zamanda areola da (meme ucu kahverengi bölge) küçültülür. Hacmi ve ağırlığı azalmış bir meme ile hastanın yaşam kalitesinde artış hedeflenir.

2379987.jpeg

Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme, yer çekimi veya farklı sebepler ile aşağıya sarkan memenin estetik olarak daha uygun pozisyona yükseltildiği bir uygulamadır. Sarkmış cilt ve fazla dokular uzaklaştırılarak meme aynı zamanda daha şekilli hale getirilir. Meme büyütme ameliyatından farklı olarak sadece hacim verme üzerine değil, memenin şeklinin ve pozisyonunun değiştirildiği bir operasyondur.

bottom of page