top of page
AEnB2UofzoBxL6jxU5l7WHA_7nyPRUZPKY47UX3DMaaZRo9Jphc1EL1dKsrpdpo_kNrr6FKfgISCGcYB453lKtuS2NVeIGlHug_e

Liposuction (Yağ Alma)

Görüntünüzü Değiştirin, Hayatınız Değişsin

Liposuction (liposakşın) nedir?

Yaşımız ilerledikçe, vücudumuzda yağ dokusu çeşitli yerlerde birikme eğiliminde olur. Bununla mücadele etmek için diyete dikkat etmek ve düzenli egzersiz gerekmektedir. Fakat sağlıklı yaşam stilini benimseyen kişiler için bile bazen bunlar yeterli sonuç vermemektedir. 

  • Genel sağlık durumunuz iyi

  • Vücudunuzda inatçı yağ birikmeleri mevcut

  • Diyet veya egzersiz, sizi istediğiniz sonuca ulaştırmamış

  • Çıkacak sonuç ile ilgili gerçekçi beklentileriniz mevcut

Bu maddeler size uyuyorsa, liposuction uygulaması sizin için faydalı olabilir.

Liposuction uygulanabilen alanlar:

Karın: Fazla yağın karında birikmesi kişide genellikle "love handle" ya da daha da fazlaysa "muffin top" görünümüne sebep olur. Liposuction ile bu birikim olan bölgeler düzleştirilir ve karın ön duvarında kasların belirginleştiği estetik bir görünüm sağlanır. 

Uyluklar: Fazla yağ birikimi uylukta özellikle iç kısımlarında sarkmalar meydana getirir ve liposuction sayesinde bu inatçı alanda birikmiş yağ dokusu uzaklaştırılır.

Kollar: Kolarda biriken fazla yağların genellikle diyet ve egzersizle erimesi oldukça zordur. Liposuction ile ufak kol hareketlerinde bile sallanan yağ birikimleri alınarak kola güzel bir definasyon sağlanır.

Sıkça sorulan sorular:

Liposuction (yağ aldırma ameliyatı) için doğru bir aday mıyım?

  • Genel sağlık durumunuzun iyi olması bu ameliyat için önemlidir. Ayrıca hastaların bu ameliyat için gerçekçi beklentileri olmalıdır. Bu ameliyat kilo verme ameliyatı değil, vücuda şekil verme ameliyatıdır.

Sonuçlar ne kadar kalıcı olur?

  • Liposuction ameliyatının sonuçları uzun yıllar boyunca mevcut kalır. Fazla kilo alımı ya da hamilelik gibi durumlar olmadığı sürece sonuçlar korunur.

Yağ alma ameliyatı ağrılı mıdır?

  • Ameliyat genellikle genel anestezi altında yapılmakta ve lokal olarak da ameliyat sonrası ağrınızı azaltacak maddeler uygulanmaktadır. Ameliyat sonrası iyileşme döneminde basit ağrı kesiciler yeterli olmaktadır.

bottom of page