top of page
Image by philippe spitalier

Meme Büyütme

Görüntünüzü Değiştirin, Hayatınız Değişsin

Meme büyüklüğünün herkes için standart bir oranı olmamakla beraber, memelerinin küçük olduğunu düşünen ya da dolgunluğunu ve şeklini beğenmeyen hastalar için silikon protez ile meme büyütme ve şekillendirme işlemleri uygulamaktayız.


İmplant tipi

20 yılı aşkın süredir kullanılan güvenilir implant tipi olarak silikon implantlar kullanılmaktadır.


Yerleşim yeri

İmplantların yerleşim yeri ameliyat sonucunu belirleyen önemli etkenlerdendir. Muayene sırasında ideal yerleşim alanı belirlenir.

Subglanduler-meme dokusu altı: İmplant göğüs kası üstüne, meme dokusu altına yerleştirilir. Genel olarak meme dokusu çok ince olmayan hastalarda ya da yoğun spor yapan kişilerde tercih edilebilir.

Submuskuler-kas altı: İmplant meme dokusu ve göğüs kasının altına yerleştirilir. Meme dokusu ince olan hastalarda daha doğal bir görüntü elde edilir.

Dual plan: Diğer iki tekniğin de avantajlarını bir araya getiren alandır. Hangi alana koyulacağı muayene sırasında belirlenir.

Kombine operasyonlar

Meme dikleştirme: Sıklıkla hem sarkıklık hem hacim kaybı olan memelerde uygulanan ameliyattır. Meme dikleştirme ile birlikte protez uygulandığında daha sıkı bir doku ve daha uzun sonuçlar elde edilir.

Mommy make over-annelik ameliyatı: Hamilelik sonrasında kaybolan hacmi yerine getirmek ve düzleştirilen karın ile daha uyumlu estetik memeler elde etmek için uygulanır.

İmplant operasyonunun sağladıkları;

Artmış hacim: Sönük, küçük ya da istediğiniz boyutta olmayan göğüslere sahip olabilirsiniz. İdeal implant büyüklüğü birçok faktörden etkilenir,  yeni meme büyüklüğünüze birlikte vücudunuza en uygun olacak şekilde karar veriyoruz.

İyileşmiş şekil:  Hacim eksikliğinin yanında memenin şeklinden de memnun olmayabilirsiniz. Dekolte dolgunluğu ya da meme belirginliği gibi iyileştirmeler talep ediyor olabilirsiniz. İmplant yerleşim yeri, projeksiyonu gibi faktörler ile beraber istediğiniz görünüme sizi kavuşturuyoruz.

Dengeli görünüm: Dengeli meme görünümünde iki faktör önemlidir. Birincisi her iki memenin simetrik olması, ikincisi de meme boyutunun göğüs çapı, bel ve kalça ile uyumudur. Meme implant operasyonu ile asimetrik görünüm düzeltilebilir ve vücudun geri kalanına uyumlu büyüklükte memeler elde edilir. Bu sayede daha doğal bir görünüme sahip olursunuz.

Ameliyat ile ilgili genel endişeler

İyileşme: Her hastanın iyileşme hızı farklıdır. Genel olarak ameliyattan sonra karşılaşacağınız durumlar şişlik, yer yer morluklar, ve ameliyat bölgelerinde hafif his kaybıdır. Tüm bu bulgular geçicidir. Ameliyat sonrasında giyilen özel sütyen, iyileşmenizi ve bu bulguların azalmasını hızlandırır. Genel olarak hastalar bir hafta içinde ağır olmayan işlerine, 3-4 hafta sonra da spor rutinine dönebilmektedir. Tüm iyileşme boyunca doktorunuz yanınızda olacak ve her geçen aşamada sizi bilgilendirecektir.

İzler: Kişinin doğal iyileşme kapasitesine ve yara izinin vücutta yerleşim yerine göre değişir. Yara izinin olabildiğince vücut çizgileri arasına gizlenir ve yıllar geçtikçe soluklaşır. Ameliyat tipine göre meme altı ya da meme kahverengisi etrafına yerleştirilir.

Ağrı: Ameliyat sonrasında bir miktar ağrı hissetmeniz normaldir. Ameliyat sırasında ve sonrasında uygulanan ağrı kesici ilaçlar ağrı ve rahatsızlık hissini minimale indirir. Genel olarak hastaların bu hisleri ilk birkaç günden sonra azalır veya biter. 

Sıklıkla Sorulan Sorular

Ameliyatımda hangi tip anestezi kullanılacak?

  • Meme implantı ameliyatları genel anestezi altında uygulanır.

Ameliyatım ne kadar sürecek?

  • Kullanılan tekniğe bağlı değişmekle beraber yaklaşık 1-2 saat arasında sürmektedir.

İmplant ameliyatı ile meme sarkıklığım da düzelir mi?

  • Çok minimal bir sarkıklık değilse düzelmez. Ameliyat öncesi muayenede sarkıklığın saptanması ve varsa implant uygulanması ile birlikte sarkıklığın da düzeltilmesi önemlidir.

Ameliyat sonucumu ne zaman görebilirim? 

  • Ameliyatınızın yarattığı farkı anında göreceksiniz. Fakat şişlikler nedeni ile nihai sonuç hemen görülmemektedir. Genel olarak yaklaşık 2-3 ay içinde şişlikler geçecek ve sonucu görebileceksiniz. Memeleriniz son halini ise 6 ay içinde alacak.​

İmplantlarımın belirli bir zaman geçtikten sonra değiştirilmesi gerekiyor mu? 

  • İmplantların kesinlikle değiştirilmesi gereken bir tarih yoktur, ama yıllar içinde değişmesi gerekebilir. Doktorunuz size düzenli muayene önerecek ve kontrol altında olacaksınız.

İmplant ameliyatı emzirmemi engeller mi?

  • Hayır. İmplant meme dokusunun altına yerleştirildiği için emzirmeyi etkilememektedir.

bottom of page